PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Diskusia - WINDSURF - Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

» Návrat na prehľad tém

» sade   
sade
02.09.2012 0:44:39
Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

Zacinal som na winglideri Pred 7 rokmi .O rok neskôr Som kupil 2 surfy seatrend vyrobene na slovensku117 a 180l s troma plachtami gastra 6,7,8m .Zatial som pouzival 6 a parkrat aj 7m ta mi je tazka 8 som este nevybalil . Moja vyska 160cm vaha 60kg Jazdil som s velkym ,dostal som sa do trapezu ale do putok nie, vodny start tiez nie. Chcel som jazdit na mensom ale to ma len odnasalo po vetre a viac som bol vo vode ako na doske...Jeden mi raz povedal ze kazdych 20 litrov sa uciš odznova...v diskusii som cital ze preskakujete o 40 l. Da sa to ked som sa nedostal do sklzu? Potom som si dal pauzu na 3 roky (narodili sa nam dve deti ) a už by som mal zacat jazdiť A mam dilemu cisa naucim na 117 l alebo mam kupit nieco okolo 140l ? Na bazosi bol taky so stredovou plutvou .Bolo by to riesenie ked na tom velkom ju nemam?


» Pridaj príspevok k téme

Príspevky: 42     Stránky: / 5     Výpis:    
Tomash Tomash   03.09.2012 o 22:27
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

No vyborne, tak teda, ak prides k nam si zasurfovat, tak pozeral som, ze uroven jazdenia mas este o jeden stupen vyssiu ako ja, tak to sa na jazere urcite najdeme. Resp. ja budem hladat mafa po jazere a ty tomasa a uvidime, kto najde toho druheho ako prvy :)


mafo mafo   03.09.2012 o 20:57
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

No mal som davno pradavno seredak mal tusim 280 ci viac uz neviem.Ale mal som nastastie dlhe Fiat Ducato dodavku.Este aj hlinikovy stazen sa tam zmestil jeden diel.Teraz pri tych 330cm co pises by som musel na T4 nechat otvorene dvere asi aj zastavku dat.Ale pokial mas na tom putka/slapky footstrapi by som to vyskusal raz.Neviem ale v poslednom case co sa pise tu zacinam mat halusky s toho.Iny by povedal na com slapete chlapci.Ked sa mi dostane niake moderna vybava teda plavak tak vam ho asi darujem na Slnavu za odvoz.Dajte sem niake foto zo Slnavy co jazdite do galerie.


Tomash Tomash   03.09.2012 o 20:18
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

Dakujem za poklonu wsurfer, pozval by som aj teba na surfovacku, ale uz si zasiel trosku daleko, ty podla mna sam nevies, co chces, pretoze tuto diskusiu si zacal v tom tone, ze na ucenie sa je lepsia vyssia litraz, aby to ludi bavilo, ale potom sa zrazu pridavas k ludom, ktori hovoria celkom ine. Vies ja mam pamet.


Wsurfer Wsurfer   03.09.2012 o 19:57
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

Toamsh tuším ušiel zo Severnej Kóreje, jeho názory sú neuveriteľné. Samé drísty.


Tomash Tomash   03.09.2012 o 19:33
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

Verte tomu pani, ze teraz tyzden dozadu som u nas na Slnave neporovnatelne rychlejsie predbiehal dvoch ludi, ktori maju vystroj podla vasho gusta lahke krate dosky a len finku maju taku drahu ako cela moja vystroj dohromady a ja mam plavak 310cm. Mozno by si mohol mafo prist k nam na Slnavu teraz vo stvrtok ma cosi fukat, tak teda...


mafo mafo   03.09.2012 o 16:19
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

iPreboha sak keby vsetci jazdily tie dlzky cca300cm musi polovica ostat na brehu a cakat poradovnik na vodu.Chalany co zamislate alebo mate tie velke litraze a dlzky.Pridite raz ku vode u mna konkretne Dunaj ostatny Kralova.Vam vybavim zadarmo modernu dosku 120-140 ci pozicam svoju 115l a naucim vas vsetko co viem uplne zadarmo.Usetrite cas peniaze dohady a nekupite blbosti.A pochopite ze je ina doba a skocite o niekolko rokov a levelov dopredu.Naco sa preboha trapit a diskutovat stale dokola a dokola.Treba ist prist ku vode a skusit to o tom to je.Kazdy ma niaku pravdu ale ozajstna je pri vode a na nej.Kupovat stare pi... a ko....je blbost a este vecie svinstvo ten kto to predava za take prachy nekrestanske.


Daniel Daniel   03.09.2012 o 15:07
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

No pobavili sme sa, dlzka 310-330 cm, to kde zijes, takym surfom sa niekedy hovorilo 2 dierovy autobus, lebo mal 2 diery na .... klby ktore sa do nich pichali ....


Pedro35 Pedro35   03.09.2012 o 14:42
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l


bronek bronek   03.09.2012 o 13:42
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

Ano suhlasim.....Tiez som rozmyslal cosi uzsie a dlhsie....ale odhovorili ma s tym, ze by som sa nemal kde otocit na Peljesaci. Vraj dlzka plavaka musi byt mensia ako vzdialenost protilahlych brehov


Tomash Tomash   03.09.2012 o 13:13
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

Cau Branko, ta tvoja doska je prilis siroka (78cm), takze je dobra akorat tak pre deti na hranie. Ak si chcel lepsiu dosku, tak si mal kupit uzsiu dosku a s rovnakym vytlakom (160l).
Takze este raz idealna univerzalna doska (pre pokrocilych aj zaciatocnikov, do silneho vetra aj slabeho, u nas i na more) je doska okolo 150l max 190l so sirkou okolo 60cm max 65cm, s dlzkou okolo 310cm max 330cm, so stredovou plutvou prinajhorsom bez a tiez najlepsie starsia, pretoze tie su trvacnejsie a su nerozbitne a este taky detail doska by mala mat dve zadne putka vedla seba a nie iba jedno alebo dve za sebou. (tie maximalne rozmery platia pre tazsie hmotnosti alebo pre uplnych zaciatocnikov).


Pridaj diskusný príspevok k téme


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.




» Pridaj diskusný príspevok k téme s prílohou