Spoty - Kos (GRE)

» Návrat na prehľad spotov

» Vlasto Virtuálne členstvo   Napíš poštu cez 4FUN Mail
Vlasto
Kos, Grécko Hodnotenie: 3 Hodnotenie: 3 Hodnotenie: 3

Vynikajúce podmienky v letných mesiacoch na pláži Kefalos

Pridaj príspevok (4FUN)
FILTER:
Počet príspevkov: 4

Juraj 25.10.2006 - 13:39
Ja som bol na Kose od 12.9. do 22.9. v Marmari. Z pohladu WS to bolo totalne fiasko. Jazdil som jeden!!! den 14.9. od 11:00 do 16:00 kombinácie 115l/7m/97kg a 105l/6,4m. (Ešte jeden deň 160l/8,2m polhodinu, ale to nepočítam). Očakával som, že budem jazdiť denne kombinácie do 100l/6m, ale nebolo mi dopriate. Pritom som sa snažil ísť na predpoved (podľa WG malo fúkať 14.9.-17.9. cca 10m/s), ale vyšlo to len zčasti (tak, kak u nas). Požičovňa v Marmari http://www.marmari-windsurfing.com/ je celkom dobre vybavená JP,F2 a NP.

Inakšie je to krásne miesto na rodinnú dovolenku.skipper 22.10.2006 - 20:40
Bol som na Kose 9/2006 na pláži Marmari, Tigaki. Je tam super, slnko, fuka NW (severo západ, šikmo až kolmo na pieskovú pláž) 5-6Bf celý deň a nasledujúci deň opäť a opäť. Takto fukalo 3 dni a potom fukalo od strova Kos smerom na more 2 -4Bf.

Požičovňa na Marmari je v pohode. Vybavenie Mistral, Neil Pryde. Strava je v cene od 5,5 - 30EUR, priemerne okolo 10EUR.

Kamarat odskúšal aj nemocnicu lebo spadol na malom skútri a zlomil si zápästi a maj odrenimy na kočatinách. Ak máte okrem štandartného aj úrazové poistenie, bez problémov (angličtina nutná) ošetrí súkromný lekár. Štátna nemocnica aj pohotovosť je v mesto Kos.

Celkovo je na Kose super. Odporúčam.


Hodnotenie revíru: [8 - Dobré]

nonick 26.7.2004 - 17:15
10 dní na ostrove Kos v stredisku Marmári od 13. júla. Priemerný vietor 4-6 bft. Použité plachty - 4.0-6.2. Najlepší spot - pláž hotela Caravia Beach (dýzový efekt oproti ležiacich dvoch ostrovov). Požičovňa - pláž hotela Caravia Beach - 200 EUR na 10 dní, v cene neoprén, trapéz, topánky, rukavice. Požičovňu vedie nemecká mladá sympatická managerka (mimochodom veľmi dobre surfuje). Materiál nie je najnovší (Hifly, Fanatic, Neil Pryde, Gaastra, Naish), ale má v ponuke sandwiche a v podstate nie je na čo sa sťažovať. V stredisku sú ďalšie asi 3 požičovne. Prevládajúci smer vetra - onshore, cross onshore. Ak fúka pravý Meltemi, tak besnie celý deň a celú noc 5-7 bft (tak to bolo prvé 4 dni). V ostatné dni severný vietor, do 12 hodiny tak 3-4 bft, potom začne zosilovať na 5-6 bft do 17.00 hod. Voda čistá, teplá 24 stupňov, bez ježkov a podobnej hávede s pieskovým dnom. Vlny pomerne slušné ale bez klasického shorebreaku, t.j. žiadny problém dostať sa na vodu. Pláž krásna, piesková, s bielym pieskom (bude sa páčiť aj nesurfujúcemu doprovodu). Pozor však, pripravte manželky a ostatní nesurfujúci doprovod na veterný pobyt na pláži. Majú na to prispôsobené lehátka a slnečníky, ktoré sa sklápajú proti vetru. Doporučujem tony vodeodolného opaľovacieho krému alebo ešte lepšie lycrové tričká s dlhými rukávmi (vyfasoval som riadne spáleniny na nártoch, rukách, tvári). Strava - v reštaurácii slušná porcia Gyrosu 5,5 EUR. 6 balenie 1,5 litrových minerálok 2EUR. Neviem či som mal šťastie, alebo som si mohol na vlastnej koži overiť pravdivosť štatistík o sile a pravdepodobnosti veterných dní, ale podľa toho, čo som zažil, (nebol deň aby som nesurfoval) môžem dovolenku na niektorom z ostrovov v pásme Meltemi (Rhodos, Kos, Paros, Naxos, Karpathos...) len a len doporučiť.
Hodnotenie revíru: [8 - Dobré]

Vlasto 2.9.2003 - 16:00
Surfovanie je možné na pláži Kefalos ,Tigaki a pri hoteli Oceanis ( 4 km od mesta Kos ), kde sú všade požičovne surfov.Slovenské cestovky robia na všetky miesta zájazdy za prijateľné ceny.Cesta lietadlom trvá 2 hod, na ostrove sa dá autom prejsť na najvzdialenejšie miesto len za 45 min.Vietor je najlepší v júni a auguste, keď fúka každý deň min. 5 Bf ( celý deň )Požičanie surfu s plachtou je na týždeň ca 180 EUR.
Na pláži Kefalos je surfovanie bez vĺn na hladkej ploche ale pri teplote vody len 18 .C,na ostatných plážach sú vlny a teplota vody ca 25 .C.

Hodnotenie revíru: [8 - Dobré]

Hodnotenie: Hodnotenie: 3 Hodnotenie: 3 Hodnotenie: 3 3,00


» Pridaj príspevok a hodnotenie k spotu

Príspevky: 1         Výpis:    
» juro2000 Virtuálne   Napíš poštu cez 4FUN Mail
juro2000
10.12.2009 20:57:23

V lete (2009) som bol na tyzden na Kose, stredisko Marmari, v prvej polovici augusta, kedy by tam malo fukat. Pozicovna 2x: jedna pred hotelom Caravia Beach, co je trochu odtrhnute od ''centra'' strediska (celkovo je to velmi male sterdisko), kde maju uz dost stary vercajg, ale stale v relativne slusnom stave a pouzitelny, za rozumnu cenu. Novsia pozicovna je pri hoteli Marmari Beach, blizsie k ostatnym hotelom, ta je podstatne drahsia, ale s najnovsim JP a Neilpryde materialom. Nemaju tam moc vela materialu, a aj ten je dost dlho dopredu rezervovany. Inak sefova frajerka je Ceska. S dostupnostou materialu je to lepsie v tej druhej pozicovni. S vetrom to bolo biedne pocas tych 7 dni, cca 4 na jazdenie, z toho 2 velmi dobry vietor. Fuka onshore, ale vzhladom na vlny spot nie je vhodny pre zaciatocnikov, a so silnejsim vetrom pridu aj vaecsie nepravidelne vlny, ktore aj mierne pokrocilym robia problemy, najmae ak neovladaju vodny start. Pre nesurfujuci sprievod je to miesto pekne, ale zenske pohlavie sa moze stazovat na severnu orientaciu plaze a vietor, inak ok.

Hodnotenie: Hodnotenie: 3 Hodnotenie: 3 Hodnotenie: 3


 
 

» Pridaj príspevok a hodnotenie k spotu