PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Diskusia - WINDSURF - Vietor pre začiatočníka

» Návrat na prehľad tém

» Mini   
Mini
16.07.2013 17:27:46
Vietor pre začiatočníka

Nazdar,

chcel by som to toto leto naučiť svoju slečnu jazdiť, teda aspoň to skúsiť. Aký vietor je najlepší na to, myslím silu. Jazdiť budeme na jazere, takže prúd asi nie je až taký dôležitý.

Ak sa mýlim tak ma prosím opravte.

Diky za rady


» Pridaj príspevok k téme

Príspevky: 13     Stránky: / 2     Výpis:    
dodod dodod   07.08.2013 o 20:25
 
RE: Vietor pre začiatočníka

a co je dobra cena?


mario mario   07.08.2013 o 09:31
 
RE: Vietor pre začiatočníka

cau. doska je dost mala. mame priblizne rovnake parametre, skus nieco od 160-170lt hore na zaciatok, najlepsie modernejsiu siroku. pouzi k tomu tu 5.6 plachtu a zo zaciatku chod do slabsich vetrov, okolo 4-5m/s.


Gaca Gaca   07.08.2013 o 08:42
 
RE: Vietor pre začiatočníka

Čavte . Ja výška 185 cm váha 86 kg začiatočník aj keď teda už som na tom stál sa pýtam je mi doska L-291, W-59, v 125 l a plachta 6,6 a 5,6 k ničomu , alebo to mám kúpiť . Je to za dobrú cenu .


dodod dodod   18.07.2013 o 11:35
 
RE: Vietor pre začiatočníka

len tak zo zaujimavosti- povedal ti niekedy cudzi ziak ktoreho si ucil snd ze ''staci'' ?


Mini Mini   18.07.2013 o 11:12
 
RE: Vietor pre začiatočníka

Ďakujem za rady chlapy.

Moju slečnu som brával som sebou, keď som chcel jazdiť a ona posledné dva roky hovorí, že by to chcela vedieť, či ju to nenaučím. Tak som si povedal, že to vyskúšam. Po menšej plachte sa pokukám a čo sa týka výučby, som inštruktor snb a už som ju skúšal učiť to, takže viem, na čo dávať pozor :) Chcem len, aby si to vyskúšala, trochu sa popotápala a keď ju to naozaj bude baviť aj po hodine vo vode, tak ju zoberem na kurz. Myslím, že Maťo Pach má taký kurz. Rozhodne nebudem na nu nijako tlačiť, keď povie stačí, tak proste stačí.


dodod dodod   18.07.2013 o 10:35
 
RE: Vietor pre začiatočníka

mozno dolezitejsie pred tym nez zacnes je otazka ci si to ty kto chce aby to vedela co neznamena ze to chce slecna alebo ti slecna povedala ''nauc ma to'' co tiez znamena ze ''sa mi nechce ucit sa ale uz by som to chcela vediet''. spomen si ako si sa musel ucit nieco co si v skutocnosti nechcel vediet.
dalsia vec: ludia si mylia pojem vs dojem. napr: jeden druheho nic nenauci pretoze jeden druhemu moze len vysvetlit, nazorne ukazat, opravovat chyby a podobne. uci sa slovek sam tym ze veci skusa, robi, a ze robi chyby na ktorych sa najviac nauci. tie chyby velakrat bolia, vyzeraju ako modriny atd.
takze ty ju to nikdy nenaucis. mozes jej to len vysvetlit. ak vsak neovladas metodiku tak to nemusi prebiehat hladko. clovek musi hodne chciet aby sa nieco naucil. kolko chce tolko bude vediet. bezohladu na to aky sportovy talent je.


dodod dodod   17.07.2013 o 23:15
 
RE: Vietor pre začiatočníka

je to skor o ocakavaniach. od SVOJEJ slecny, zeny, deti ocakavas daleko viac ako od cudzich ludi. menej u nich tolerujes a odpustas. tak isto je to aj z opacnej strany a preto skor ci neskor dojde ku konfliktom. drobnym ci velkym. myslis ze tvojej zene/slecne to pojde rychlejsie ako cudzej a tvoja zena slecna ocakava ze ju to ty rychlejsie naucis. v skutocnosti je to presne naopak.
urcite sa to da ale musite si byt obydvaja vedomi tychto faktov


Pablo Pablo   17.07.2013 o 18:49
 
RE: Vietor pre začiatočníka

Pravd, pravda, co napisal riki - vlastnu slecnu neucit, hoci by si bol neviem aky dobry surfista ci pedagog. Poznam licencovanych lyziarskych instruktorov, ktori davaju decka, slecny, zeny radsej ucit svojim kolegom. Pri WS je to to iste - to je o autorite, respektovani prikazov skor od cudzieho cloveka, ver mi. Plavak 148L moze byt OK aj na ucenie (pre babu, pre chlapa asi nie), 5,6 plachta beznadejne velka - sa namorduje, kym to vobec vytiahne z vody. Urcite si radsej niekde pozicajte/zozente ovela mensiu plachtu - najlepsie taku detsku, s ktorou sa deti ucia jazdit.


Mini Mini   17.07.2013 o 18:04
 
RE: Vietor pre začiatočníka

Trošku problém je, že mám iba plavák 115 alebo 148 a plachtu 5,6 a viac, tak uvidíme ako to dopadne ;)


Mini Mini   17.07.2013 o 18:01
 
RE: Vietor pre začiatočníka

Nazdar dakujem za rady. A surfujem ;)


Pridaj diskusný príspevok k téme


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.




» Pridaj diskusný príspevok k téme s prílohou